úvod

KŽM liberec

výstavy

Aktuální a některé starší výstavy.

Tradiční říjnová výstava

ikonaPřed říjnovým svátkem vzniku ČSR opět proběhne v prostorách lokomotivního depa pravidelná výstava našeho kolejiště, přesněji od čtvrtku 25. října až do sváteční neděle 28. října vždy v době 10-17 hodin.

Plakát výstavyK vidění je modelové kolejiště velikosti H0, znázorňující provoz v 70.–80. letech na dvoukolejné neelektrifikované trati s návazností na dvě jednokolejné a jednu lokální dráhu do hor a s úzkorozchodnou částí (měřítko H0e). Letos jsou připraveny i dalších dva díly před finálním dokončením, které znázorňují horskou trať s odbočkou na ozubnicovou dráhu i s navazujícím průmyslem.

Pohyblivé modely doplní statická expozice v několika vitrínách: od nejmenšího Zetka (1:220) přes eNko (1:160), v Čechách populární TéTéčko (1:120) a k nejrozšířenějšímu H0 (čti: há-nula; 1:87). A vedle nich dva mohutné, více jak metr dlouhé kovové „albatrosy“ (neboli parní lokomotivy řady 498.0 a 498.1).

Nabídku nových i starších modelů železnice v různých velikostech a odbornou literaturu tradičně předvede firma MMR z Ústí nad Labem.

Přístupová cesta

Pro návštěvníky z centra Liberce a cestující z nádraží je podchodem směr Hanychovská, za jeho výstupem do depa podle značení.

přístupová cestaDodržujte přístupovou cestu a nepřecházejte koleje.

.
‹©› 2016 klub železničních modelářů liberec