úvod

KŽM liberec

výstavy

Aktuální a některé starší výstavy.

Tradiční říjnová výstava

ikonaProstorami lokomotivního depa proběhne po-již-řadu-let pravidelná výstava kolejiště libereckých modelářů. Letos je termín prodloužen na šest dní, ale s mírným zkrácením návštěvní doby:
v pátek 25. října 14–17 hodin a od soboty 26. října do středy 30. října 10–17 hodin.

Plakát výstavyNávštěvníkům opět předvedeme rozsáhlé modelové kolejiště velikosti H0 (čteme jako „há nula“), znázorňující provoz v 70.–80. letech na dvoukolejné neelektrifikované trati s návazností na dvě jednokolejné a jednu lokální dráhu do hor a s úzkorozchodnou částí (měřítko H0e). Relativně nové jsou dva díly, které znázorňují horskou trať s odbočkou na ozubnicovou dráhu i s navazujícím průmyslem (sklářským v horách a s pivovarem v údolí:-).

Pohyblivé modely doplní statická expozice v několika vitrínách: od nejmenšího Zetka (1:220) přes eNko (1:160), v Čechách populární TéTéčko (1:120) a k nejrozšířenějšímu H0. A hned vedle nich dva mohutné, více jak metr dlouhé kovové „albatrosy“ (neboli parní lokomotivy řady 498.0 a 498.1).

Nabídku nových i starších modelů železnice v různých velikostech a odbornou literaturu předvede firma MMR z Ústí nad Labem.

přístupová cesta

Dodržujte přístupovou cestu a dbejte na bezpečnost svou a především svých dětí.

.
‹©› 2019 klub železničních modelářů liberec